Borlänge KFUM Borlänge KFUM En webbplats i KFUK-KFUM-nätverket

Translate

Schema och anmälninsformulär Vårterminen 2018

Läs Information noga före anmälan. (När du skickar anmälan har du godkänt våra regler)

OBS Du ser här på sidan om din anmälan gått fram ( längre ned på sidan, ovanför schemat)

HAR NI INTE FÅTT BEKRÄFTELSE VIA MAIL från dansstudion@kfum.se  12/1 anmäl igen eller skicka ett mail till dansstudion@kfum.se, (bekräftelsen kommer på den mail du anmäler ifrån)

Schema finns nedanför formuläret här på sidan

Elever som gått på dansstudion höstterminen 2017 har förtur till grupper vid anmälan före 8/1

OBS Vårterminen börjar TORSDAGEN den 18 januari, en danstermin är 13 gånger med avslutning och dansshow 11-12 maj där alla elever deltar. (Föräldrar och vänner köper biljetter för att komma och se föreställningen.)

Elever måste anmäla sig till för att kunna prova-på.

Elever provar alltid en gången gratis.

Vill du inte fortsätta efter Prova-På-gången, kontakta oss via maila före andra lektionstillfället, annars anses anmälan som bindande och full avgift tas ut.

Vi har inga föräldrar med inne på våra lektioner, det finns väntrum för föräldrar i lokalerna. Första lektionen får föräldrar följa med in i danssalen en stund för information, för att sen gå ut i väntrum.

Vi ansvarar inte för barnen före och efter deras lektionstid. Vi vill att föräldrar lämnar och hämtar sina barn INNE I LOKALEN.

Vi har lov när skolan har lov, har en klass varit inställd kan det hända att den tas igen under lovet, ni meddelas då med sms.

Sport lov vecka 9 26/2-4/3, påsklov 29/3-8/4 (ingen ordinarie dans) Vi dansar 30/4 och 1/5 (sista april och första maj)

 

Dansshow som avslutning 12-13 maj i Hagaskolans aula, sista lektionsdagen på dansstudion är 6/5.    7-13/5  är för repetitioner och föreställningar.

Kursavgiften betalas till vårt bankgiro 5013-7850 senast 28/2

Vi delar ut fakturor vecka 7 och 8 på lektionerna.

Priser på våra olika kurser hittar du under fliken priser här på hemsidan.

Dansstudion har stängt tom 10/1 då vi öppnar telefon och mail.

mail:  dansstudion@kfum.se   telefon 076-847 33 20

Anmälningsformulär VÅR terminen 2018 KFUM Borläne Dansstudio - Copy 1 - Copy 1 - Copy 1 - Copy 1

  • Personuppgifter

  • Ange en adress där vi når dig/ditt barn. Fyll i samma adress två gånger.
  • Fyll i ett nummer som vi kan nå dig på via SMS.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

SCHEMA Vårterminen 2018

Måndag Dansstudion Målaregatan 5

15.45-16.30      Danslek                                          3-4 år                                           Astrid, Tone LH , Ingrid M

16,30-17,15      Barndans                                       5-6 år                 nivå 1                 Astrid, Tone LH, Ingrid M

17,15-18,30      Street/Hiphop                             t/v                       nivå 1                 Victoria Nordgren

18,30-19,45      Street/Hiphop                              t/v                     nivå 2                 Victoria Nordgren

19,45-21,15      Street/Hiphop                              t/v                      nivå 3                 Victoria Nordgren

 Måndag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Förb  balett                                   7-9 år                 nivå 1                  Matilda Persson, Emelie I

17,15-18,00      Förb balett                                    7-9 år                 nivå 2                  Matilda Persson, Emelie I

19,00-20,30   Fridans Vuxen                                                                                       Elisabeth Örtlund

 

 Tisdag Dansstudion Målaregatan 5

17,00-18,15     Commercial jazz                         t/v                       nivå 2                 Elin Isberg

18,15-19,45      Commercial jazz                         t/v                      nivå 3                 Elin Isberg

19,45-21,15      Commercial jazz show              t/v                       nivå 4                Elin Isberg

 Tisdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Disco/Commercialjazz              7-9 år                 nivå 1                 Evelina Clarin, Malin J

17,15-18,00      Disco/Commercialjazz              7-9 år                 nivå 2                 Evelina Clarin, Malin J

18,05-19,00      Disco/Commercial jazz             10-13 år            nivå 1                 Evelina Clarin, Malin J

19,05-20,00     Disco/Commercial jazz             10-13 år            nivå 2                 Evelina Clarin, Malin J

 

Onsdag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,15     Barndans (fyllda 5 år)               5-6 år                 nivå 2                 Linn Swärdh/Ida Säterdahl

17,15-18,20      Modernt                                        ungdom – t/v nivå 1                 Cattis Persson

18,20-19,35      Modernt                                        t/v                    nivå 2                 Cattis Persson

19,35-21,05      Modernt                                        t/v                    nivå 3                 Cattis Persson

 Onsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15     Cheerdance                                  7-9 år                                              Linda Romlin/Patricia S

17,15-18,10     Cheerdance                                  10-13 år                                         Linda Romlin/Patricia S

18,15-19,25     

                                                                

Torsdag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,15      Show/Disco/Jazz (fyllda 6 år) 6-7 år                 nivå 2                Elina Sjöberg, Tone , Freja

17,15-18,20      Street/Hiphop                             ungdom            nivå 3                 Mikaela Dahlström

18,20-19,25      Commercial jazz                         ungdom            nivå 3                 Evelina Clarin

19,30-20,45      Commercial jazz                         t/v                       nivå 1                Evelina Clarin

 Torsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Show/Commercial jazz            7-9 år                 nivå 1                 Felicia Hedin, Malin J

17,15-18,00      Show/Commercialjazz             7-9 år                 nivå 2                 Felicia Hedin, Malin J

18,05-19,00      Show/Commercialjazz             10-13 år            nivå 1                 Felicia Hedin, Malin J

19,05-20,00     Show/Commercialjazz             10-13 år            nivå 2                 Felicia Hedin, Malin J

 

Fredag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,15      Streetdance/HipHop                      7-9 år             nivå 2                 Emma Fontana/Mikaela  D

17,15-18,10      Streetdance/Hiphop                10-13 år            nivå 1 gr1          Emma Fontana/Mikaela D

18,15-19,10      Streetdance/Hiphop                10-13 år            nivå 2 gr1          Mikaela Dahlgren/ Emma F

19,15-20,10      Streetdance/Hiphop                10-13 år            nivå 3               Mikaela Dahlgren/Emma F

Fredag Kansliet Masergatan 18

16,45-17,40      Förb balett                                    10-13 år            nivå 1               Irina Basova, Matilda

17,45-18,40      Förb balett                                    10-13 år            nivå 2              Irina Basova, Matilda

18,45-19,15      Tåteknik                                         10-13 år                                     Irina Basova, Matilda

  

Lördag Dansstudion Målaregatan 5

10,00-10,45     Balettlek                                        3-4 år                                             Vanessa  Lindblom, Nastatsia                                              

10,45-11,30      Barnbalett                                     5-6 år                  nivå 1                Vanessa Lindblom, Nastatsia

11,35-12,20     Barnbalett                                       5-6 år                 nivå 2                Vanessa Lindblom, Nastatsia

12,30-13,45      Balett                                              t/v                       nivå 1                Irina Basova

13,45-15,15     Balett                                                t/v                       nivå 2                Irina Basova

15,15-15,45      Tåteknik                                          t/v                       nivå2                 Irina Basova

Lördag Kansli Masergatan 18

 

Söndag Dansstudion Målaregatan 5

10,00-10,45     Danslek                                          3-4 år                                        Elina Sjöberg, Linnea K, Elin B

10,45-11,30     Barndans                                       5-6 år                 nivå 1              Elina Sjöberg,  Linnea K, Elin B

11,30-12,15     Barndans                                       5-6 år                 nivå 2               Elina Sjöberg, Linnea K, Elin B

12,15-13,20      Feminine Vibe                             ungdom            nivå 1                Victoria Nordgren

13,20-14,35      Feminine Vibe                             t/v                     nivå 1                 Victoria Nordgren

14,45-16,00      Feminine Vibe                             t/v                     nivå 2                 Victoria Nordgren

16,00-17,30     Feminine Vibe                             t/v                     nivå 3                 Victoria Nordgren

17,40-19,10      Feminin vibe                              t/v                      nivå 4                  Victoria Nordgren

19,20-20,50      Street/HipHop                         t/v                       nivå 4                 Victoria Nordgren

 Söndag Kansli Masergatan 18

14,30-15,25      Break/hiphop                              10-13år                          Ludvig Jonsson

15,30-16,15      Break/Hiphop                              7-9 år                             Ludvig Jonsson/Ingrid M

16,15-17,00      Streetdance/Hiphop              7-9 år             nivå 1              Alina Parling, Sara J

17,05-18,00      Streetdance/Hiphop              10-13 år         nivå 1 gr 2      Alina Parling, Sara J

18,05-19,00     Streetdance/Hiphop              10-13 år         nivå 2 gr2       Alina Parling, Sara J