Borlänge KFUM Borlänge KFUM En webbplats i KFUK-KFUM-nätverket

Translate

Schema vårterminen 2017

Måndag Dansstudion Målaregatan 5

15.45-16.30      Danslek                                          3-4                       år                         Ellen Smits, Astrid, Tone

16,30-17,15      Barndans                                       5-6 år                  nivå 1                 Ellen Smits, Astrid, Tone

17,15-18,00      Show/Commercial jazz.           7-9 år                  nivå 1                Ellen Smits, Astrid

18,00-19,15      Feminin             vibe                    t/v (13 år fyllda)nivå 1              Viktoria Norgren

19,15,20,30      Feminin             vibe                    t/v                       nivå 2                 Viktoria Norgren

Måndag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Show/Commercialjazz             7-9 år                  nivå 2                 Linnea Björk,

17,15-18,10      Show/Commercialjazz             10-13 år             nivå 1                 Linnea Björk, Felicia Hedin

18,15-19,10      Show/Commercial jazz            10-13 år             nivå 2                 Linnea Björk, Felicia Hedin

19,15-20,10      Show/Commercial jazz            10-13 år             nivå 3                 Linnea Björk, Felicia Hedin

 

Tisdag Dansstudion Målaregatan 5

16,15-17,00      Barndans                                       5-6 år                  nivå 2                 Sanna Bruhn, Elina S, Tone

17,00-18,15      Feminin             vibe                    ungdom (från 12 år fyllda)      Sanna Bruhn

18,15-19,30      Modernt                                        t/v                       nivå 1                 Sanna Bruhn

19,40-20,55      Modernt                                        t/v                       nivå 2                 Sanna Bruhn

Tisdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,25      Streetdance/Hiphop                10-13 år             nivå 2                 Erika Örjes, Linnea EN

17,30-18,35      Streetdance/Hiphop                10-13                  nivå 3                 Erika Örjes, Linnea EN

18,40-19,55      Hiphop/Fusion                            t/v                       nivå 1                 Erika Örjes      

 

Onsdag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,25      Disco/Commercial jazz             10-13år              nivå 1                 Evelina Clarin

17,30-19,00      Modernt                                        t/v                       nivå 3                 Marit Eriksson

19,10-20,40      Commercial jazz SHOW gr      t/v                       nivå 4                 Marit Eriksson

Onsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Cheerdance    7-9 år                                                                            Linda Romlin/Patricia

17,15-18,10      Cheerdance    10-13 år                                                                       Linda Romlin/Patricia

Torsdag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,45      Commercial jazz                         t/v                       nivå 1                 Linnea Björk

17,45-19,00      Commercial jazz                         t/v                       nivå 2                 Marit Eriksson

19,10-20,40      Commercial jazz show             t/v                       nivå 3                Marit Eriksson

Torsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Disco/Commercialjazz              7-9 år                  nivå 1                 Evelina Clarin, Felicia Hedin

17,15-18,00      Disco/Commercialjazz              7-9 år                  nivå 2                 Evelina Clarin, Felicia Hedin

18,05-19,00      Disco/Commercial jazz             10-13 år             nivå 2                 Linnea Björk, Felicia Hedin

 

Fredag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,15      Streetdance/Hiiphop               7-9 år nivå 1                                  Alina Parling,Emma Fontana

17,15-18,00      Streetdance/HipHop                7-9 år nivå 2                                  Alina Parling,Emma Fontana

18,05-19,00      Streetdance/Hiphop                10-13 år nivå 1                            Alina Parling,Emma Fontana

 

Lördag Dansstudion Målaregatan 5

10,00-10,45      Balettlek                                        3-4 år                  Vanessa  Karlsdotter Lindblom, Evelina Clarin                                            

10,45-11,30      Barnbalett                                     5-6 år                  nivå 1                Vanessa, Evelina, Ronja         

11,35-12,20      Barnbalett                                     5-6 år                  nivå 2                 Vanessa, Evelina, Ronja                                                                

12,30-13,15      Förb  balett                                   7-9 år                  nivå 1                 Vanessa, Evelina, Ronja

13,20-14,15      Förb balett       (55min)             7-9 år                  nivå 2                 Vanessa, Evelina, Ronja

14,20-15,15      Förberedande balett                10-13 år             nivå 1                 Irina Basova, Matilda P

 15,20-16,15     Förberadande balett                10-13 år             nivå 2                 Irina Basova, Matilda P

16,15-16,45      Tåteknik   (tåskor krävs)          10-13 år                                          Irina Basova, Matilda P

Lördag Kansli Masergatan 18

11,50-13,20      Balett                                              t/v                       nivå 1+2            Irina Basova

13,20-13,50      *Tåteknik    (tåskor krävs)      t/v                                                    Irina Basova    

 

Söndag Dansstudion Målaregatan 5

10,00-10,45      Danslek                                          3-4 år                                               Linnea Björk, ElinaS LinneaK

10,45-11,30      Barndans                                       5-6 år                  nivå 1                 Linnea Björk, ElinaS LinneaK

11,30-12,15      Barndans                                       5-6 år                  nivå 2                 Linnea Björk, ElinaS LinneaK

12,20-13,35      Feminine Vibe                             t/v                       nivå 3                 Johanna Engdahl-Nilsson

13,35-14,50      Street/HipHop                                                         t/v                       nivå 2                 Johanna Engdahl-Nilsson

15,00-16,30      Feminine          Vibe                    t/v                       nivå 5                 Johanna Engdahl-Nilsson

16,30-18,00      Street/HipHop                                                         t/v                       nivå 3                 Johanna Engdahl-Nilsson

18,00-19,30      Feminine Vibe                             t/v                       nivå 4                 Johanna Engdahl-Nilsson

19,30-21,00      Fridans Vuxen                                                                                       Elisabeth Örtlund

Söndag Kansli Masergatan 18

15,45-16,30      Breakdance                                  7-9 år                                               Ludvig Jonsson

16,30-17,25      Street/Hiphop                             10-13 år             nivå 1 gr 2                                      Alina Parling, Emma F