Alla dansklasser och dansstilar VT 2020

Danslek   3-4 år  15,45-16,30  måndag  Dansstudion Målaregatan 5  Elin B, Alice, Linn

Balettlek   3-4 år  10,00-10,45  lördag  Dansstudion Målaregatan 5  Malin H, Ida, Elvira

Danslek   3-4 år  10,00-10,45   söndag  Dansstudion Målaregatan 5  Marija V, Wilma, Ronja

Barndans   5-6 år   nivå 1  16,30-17,15  onsdag   Dansstudion Målaregatan 5  Elin B, Alice, Linn 1

Barnbalett   5-6 år   nivå 1   10,45-11,30 lördag  Dansstudion Målaregatan 5 Malin H, Ida, Elvira

Barnbalett   5-6 år   nviå 2   11,30-12,15 lördag   Dansstudion Målaregatan 5 Malin H, Ida, Elvira

Barndans    5-6 år   nivå 1   10,45-11,30 söndag  Dansstudion Målaregatan 5 Marija V, Wilma, Ronja

Commercialjazz  Show  Disco

Show/Street/Jazz 5-7 år nivå 2 17,15-18,00 onsdag Dansstudion Målaregatan 5  Elin B, Alice, Linn

Show/Street/Jazz 5-7 år nivå 2 11,30-12,15 söndag Dansstudion Målaregatan 5 Marija V, Wilma, Ronja

Show/Disco/Jazz 6-7 år 12,15-13,00 söndag Dansstudion Målaregatan 5 Elin B, Alice

Show/Commercialjaz 7-9 år nivå 1 16,30-17,15 tisdag KANSLIET, Masergatan 18 Elin B, Moa

Show/Commercialjaz 7-9 år nivå 2 17,15-18,00 tisdag KANSLIET, Masergatan 18 Elin B, Moa

Show/Commercialjaz 10-13 år nivå 1 18,00-18,55 tisdag KANSLIET, Masergatan 18 Elin B, Moa

Show/Commercialjaz 10-13 år nivå 2 18,00-18,55 onsdag Dansstudion, Målaregatan 5 Felicia H, Linn

 

Disco/Commercialjazz 7-9 år nviå 1  16,30-17,15 onsdag KANSLIET, Masergatan 18 Elina S, Tone

Disco/Commercialjazz 7-9 år nviå 2  17,15-18,00 onsdag KANSLIET, Masergatan 18 Elina S, Tone

Disco/Commercialjazz 10-13 år nviå 1 18,00-18,55 onsdag KANSLIET, Masergatan 18 Elina S, Tone

Disco/Commercialjazz   10-13 år nviå 2 19,55-19,55 onsdag KANSLIET, Masergatan 18 Elina S, Tone

Disco/Commercialjazz   7-9 år nviå 1  17,30-18,15 söndag KANSLIET, Masergatan 18  Tuva T, Maja

Disco/Commercialjazz   7-9 år nviå 2  15,19-19,00 söndag KANSLIET, Masergatan 18 Tuva T, Maja

Commercialjazz   ungdom, t/v nivå 1  19,00-20,15 TISDAG Dansstudion Målaregatan 5 Felicia H

Commercialjazz   t/v nivå nivå 2   16,30-17,45 MÅNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Elin I

Commercialjazz   t/v nivå nivå 3  19,15-20,45 MÅNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Elin I

Commercialjazz   t/v nivå nivå 4 17,45-19,15 MÅNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Elin I

Street/Hiphop

Street/Hiphop   7-9 år nivå 1  16,30-17,15 måndag KANSLIET, Masergatan 18 Maja EE, Max P

Street/Hiphop   7-9 år nivå 2 17,15-18,00 måndag KANSLIET, Masergatan 18 Maja EE, Max P

Street/Hiphop   7-9 år nivå 2 17,25-18,10 tisdag Dansstudion Målaregatan 5 Tone LH och Miranda F

Street/Hiphop   7-9 år nivå 1 16,45-17,30 söndag KANSLIET, Masergatan 18 Tuva T och Marija V

Street/Hiphop   10-13 år nivå 1 18,00-18,55 måndag KANSLIET, Masergatan 18 Maja EE, Max P

Street/Hiphop   10-13 år nivå 2  16,30-17,25 tisdag Dansstudion Målaregatan 5 Ingrid M och Tone L

Street/Hiphop   10-13 år nivå 1  16,30-17,25 fredag Dansstudion Målaregatan 5 Clara O, Malin J

Street/Hiphop   10-13 år nivå 2 17,25-18,20 fredag Dansstudion Målaregatan 5 Malin J, Clara O

Street/Hiphop   10-13 år nivå 3  18,20-19,15 fredag Dansstudion Målaregatan 5 Malin J, Clara O

Street/Hiphop   ungdom nivå 3 19,20-20,30 FREDAG Dansstudion Målaregatan 5 Malin J

Street/Hiphop   t/v nivå 1 17,30-18,45 SÖNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Malin J

Street/Hiphop   t/v nivå 2  18,45-20,00 SÖNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Malin J

Street/Hiphop   t/v nivå 3-4 14,30-16,00 SÖNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Linnea H

Balett

Förb Balett 7-9 år nviå 1 16.30-17,15 torsdag KANSKIET Masergatan 18 Thea B, Malin H

Förb Balett 7-9 år nviå 2 17,15-18,10 torsdag  KANSKIET Masergatan 18 Thea B, Malin H

Förb Balett 10-13 år nivå 1 12,15-13,10 LÖRDAG Dansstudion Målaregatan 5 Irina B

Balett 10-13 år nivå 2-3 13,10-14,25 LÖRDAG Dansstudion Målaregatan 5 Irina B

Balett ungdom nivå 4 14,30-15,40 LÖRDAG Dansstudion Målaregatan 5 Irina B

Balettteknik ungdom, t/v 18,15-19,00 TORSDAG KANSLIET, Masergatan 18 Irina B

Breakdance
Breakdance 6-9 år 19,00-19,45 tisdag KANSLIET, Masergatan 18 Navid R, Linnea

Breakdance 10-och uppåt 19,45-21,00 tisdag KANSLIET, Masergatan 18 Navid R, Linnea

Feminin Vibe
Feminin Vibe ungdom, t/v nivå 1 18,10-19,25 TISDAG Dansstudion Målaregatan 5 Clara O

Feminin Vibe t/v nivå 2 19,25-20,40 TISDAG Dansstudion Målaregatan 5 Clara O

Feminin Vibe t/v nivå 3 16,00-17,30 SÖNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Linnea H

Feminin Vibe t/v nivå 4 13,00-14,30 SÖNDAG Dansstudion Målaregatan 5 Linnea H

Modernt
Modernt ungdom, t/v nivå 1 16,30-17,45 TORSDAG Dansstudion Målaregatan 5 Sofia V

Modent t/v nivå 2 17,50-19,05 TORSDAG Dansstudion Målaregatan 5 Sofia V

Modent t/v nivå 3 19,10-20,40 TORSDAG Dansstudion Målaregatan 5 Sofia V

Dansmix 20+
Dansmix 20+ FORTSÄTTNING 19,30-21,00 MÅNDAG KANSLIET, Masergatan 18 Liz Ö

Dansmix 20+ NYBÖRJARE  19,00-20,30 SÖNDAG KANSLIET Masergatan 18  Tina P

Borlänge KFUM
Kansli Telefon: 076-706 01 10
Adress: Masergatan 18, 784 40 Borlänge
ekonomi.borlange@kfum.se

Dansstudion Telefon 076-847 33 20
dansstudion@kfum.se

styrelsen.kfumborlange@kfum.se
Ordförande: nanok.stagnell@kfum.se

KFUM Hallen Telefon 076-706 00 04
kfumhallen.borlange@kfum.se