SCHEMA VÅR 2020

SCHEMA VÅR 2020  uppdaterat 15 februari 20   

ÄNDRINGAR FET KURSIVERAD STIL, Tisdag Målaregatan 5, Onsdag Målaregatan 5, Söndag Masergatan 18

 

Måndag Dansstudion Målaregatan 5                                          start 27/1

15,45-16,30      Danslek                                          3-4 år                                         Elin Blomstrand, Linn LH, Julia H

16,30-17,45      Commercial jazz                         t/v                       nivå 2              Elin Isberg

17,45-19,15      Commercial jazz                         t/v                       nivå 4                 Elin Isberg

19,15-20,45      Commercial jazz show             t/v                       nivå 3                 Elin Isberg

Måndag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Streetdance/Hiphop                7-9 år                  nivå 1 MÅN    Maja Ekervik Eriksson, Max P

17,15-18,00      Streetdance/Hiphop                7-9 år                  nivå 2 MÅN   Maja Ekervik Eriksson, Max P

18,00-18,55      Streetdance/Hiphop                10-13 år             nivå 1 MÅN  Maja Ekervik Eriksson, Max P

19,30-21,00      Dansmix                                         20+                      fortsättning     Liz Örtlund

Tisdag Dansstudion Målaregatan 5                                             start 28/1

16,30-17,15      Streetdance/Hiphop                7-9 år                  nivå 2  TIS         Tone LH och Miranda Falk

17,15-18,30      Feminin vibe                               ungdom – t/v nivå 1                 Clara Olérs

18,30-19,45      Feminin vibe                                ungdom – t/v nivå 1.5              Clara Olérs

19,45-21,00      Feminin vibe                                t/v                       nivå 2                 Clara Olérs

Tisdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Show/Commercialjazz             7-9 år                  nivå 1                 Elin Blomstrand, Moa P

17,15-18,00      Show/Commercialjazz             7-9 år                  nivå 2                 Elin Blomstrand, Moa P

18,00-18,55      Show/Commercialjazz             10-13 år             nivå 1                 Elin Blomstrand, Moa P

19,00-20,15      Breakdance                                  alla åldrar                      Navid Rasolzadeh, Linnea S

( alla börjar kl 19,00, de yngre eleverna har 45 minuterslektion, de äldre har 75 minuter lektion)

 

Onsdag Dansstudion Målaregatan 5                                            start 29/9

16,30-17,15      Barndans                                       5-6 år                  nivå 1  ONS        Elin Blomstrand, Linn LH, Alice S

17,30-18,25      Show/Commercialjazz             10-13 år             nivå 2                   Felicia Hedin, Linn LH

18.25-19,40      Commercialjazz                          t/v+ungdom* nivå 1                  Felicia Hedin

19.40-20,55      Commercialjazz                          t/v                       nivå 2 ONS         Felicia Hedin

 

Onsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Disco/Commercialjazz              7-9 år                  nivå 1                 Elina Sjöberg, Tone LH

17,15-18,00      Disco/Commercialjazz              7-9 år                  nivå 2                 Elina Sjöberg, Tone LH

18,00-18,55      Disco/Commercialjazz              10-13 år             nivå 1                 Elina Sjöberg, Tone LH

19,00-19,55      Disco/Commercialjazz              10-13 år             nivå 2                 Elina Sjöberg, Tone LH

 

Torsdag Dansstudion Målaregatan 5                                           start 23/1

16,30-17,45      Modernt                                        ungdom – t/v nivå 1                   Sofia Visconti

17,50-19,05      Modernt                                        t/v                       nivå 2                 Sofia Visconti

19,10-20,40      Modernt                                        t/v                       nivå 3                 Sofia Visconti

Torsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Förb balett                                    7-9 år                  nivå 1                 Thea Back, Malin H

17,15-18,10      Förb balett                                    7-9 år                  nivå 2                 Thea Back, Malin H

18,15-19,00 (19,30 )Balett , Teknikklass 55 minuter + 15 min tå+ 15 min korr                        Irina Basova

 

Fredag Dansstudion Målaregatan 5                                             start 24/1

16,30-17,25      Streetdance/HipHop                10-13  år            Nivå 1 FRE        Clara Olérs, Malin J

17,25-18,20      Streetdance/Hiphop                10-13 år             nivå 2 FRE         Malin Johansson, Clara O

18,20-19,15      Streetdance/Hiphop                10-13 år             nivå 3 FRE         Malin Johansson, Clara O

19,20-20,30      Streetdance/Hiphop                ungdom            nivå 4 FRE         Malin Johansson, Clara O

 

Lördag Dansstudion Målaregatan 5                                             start 25/1

10,00-10.45      Balettlek                                        3-4 år                                               Malin Hjort, Elvira A, Ida N

10,45-11,30      Barnbalett                                     5-6 år                  nivå 1                 Malin Hjort, Elvira A, Ida N

11,30-12,15      Barnbalett                                     5-7 år                  nivå 2                 Malin Hjort, Elvira A, Ida N

 

13,15-14,10 (14,25) Förb balett 10-13 år nivå  1-3 valfri tåteknik                    Irina Basova,

14,30-15,25 (15,40) Förb balett 10-13 år nivå 4 valfri tåteknik                         Irina Basova,

Söndag Dansstudion Målaregatan 5                                            start 26/1

10,00-10,45      Danslek                                          3-4 år                               SÖN       Marija V, Wilma F, Ronja A

10,45-11,30      Barndans                                       5-6 år                  nivå 1   SÖN    Marija V, Wilma F, Ronja A

11,30-12,15      Show/STREET/Jazz                    5-7 år                  nivå 2   SÖN     Marija V,  Wilma F, Ronja A

12,15-13,00      Show/Disco/jazz                        6-7 år                                               Elin Blomstrand, Alice S

13,00-14,30      Feminine Vibe                             t/v                       nivå 4                 Linnéa Hult

14,30-16,00      Street/Hiphop                             t/v                       nivå 3-4             Linnéa Hult

16,00-17,30      Feminine Vibe                             t/v                       nivå 3                 Linnéa Hult

17,30-18,45      Street/Hiphop                            t/v                       nivå 1                 Malin Johansson

18,45-20,00      Street/Hiphop                            t/v                       nivå 2                 Malin Johansson

 

Söndag Kansli Masergatan 18

16,30-17,15      Street/Hiphop                             7-9 år                  nivå 1 SÖ           Tuva Trum och Marija Vukovic

18,00-19,15      Feminin vibe                                t/v                       nviå 4 extra      Linnéa Hult

19,15-20,45      Dansmix                                         20+                    nybörjare         Tina Prästberg

 

Borlänge KFUM
Adress: Masergatan 18, 784 40 Borlänge

Dansstudion Telefon 076-847 33 20
dansstudion@kfum.se

styrelsen.kfumborlange@kfum.se
Ordförande: nanok.stagnell@kfum.se

KFUM Hallen Telefon 076-706 00 04
kfumhallen.borlange@kfum.se