Kalender

<< Apr 2018 >>
mtotfls
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Vårterminen 2018 schema

SCHEMA VÅRTERMINEN 2018

Måndag Dansstudion Målaregatan 5

15.45-16.30      Danslek                                         3-4 år                                              Astrid, Tone LH , Ingrid M

16,30-17,15      Barndans                                       5-6 år                  nivå 1                 Astrid, Tone LH, Ingrid M

17,15-18,30      Street/Hiphop                              t/v                       nivå 1                 Victoria Nordgren

18,30-19,45      Street/Hiphop                            t/v                       nivå 2                 Victoria Nordgren

19,45-21,15      Street/Hiphop                             t/v                       nivå 3                 Victoria Nordgren

Måndag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Förb  balett                                   7-9 år                  nivå 1                 Matilda Persson, Emelie I

17,15-18,00      Förb balett                                    7-9 år                  nivå 2               Matilda Persson, Emelie I

19,00-20,30      Fridans Vuxen                                                                                   Elisabeth Örtlund

 

 Tisdag Dansstudion Målaregatan 5

17,00-18,15      Commercial jazz                         t/v                       nivå 2                 Elin Isberg

18,15-19,45      Commercial jazz                         t/v                       nivå 3                 Elin Isberg

19,45-21,15      Commercial jazz show               t/v                       nivå 4                Elin Isberg

Tisdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Disco/Commercialjazz              7-9 år                  nivå 1                 Evelina Clarin, Malin J

17,15-18,00      Disco/Commercialjazz              7-9 år                  nivå 2                Evelina Clarin, Malin J

18,05-19,00      Disco/Commercial jazz           10-13 år             nivå 1                  Evelina Clarin, Malin J

19,05-20,00      Disco/Commercial jazz           10-13 år             nivå 2                 Evelina Clarin, Malin J

 

Onsdag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,15      Barndans (fyllda 5 år)               5-6 år                  nivå 2                 Linn Swärdh/Ida Säterdahl

17,15-18,20      Modernt                                        ungdom – t/v   nivå 1                 Cattis Persson

18,20-19,35      Modernt                                        t/v                       nivå 2                Cattis Persson

19,35-21,05      Modernt                                        t/v                       nivå 3                Cattis Persson

 

 

Onsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      Cheerdance                                  7-9 år                                              Linda Romlin/Patricia S

17,15-18,10      Cheerdance                                  10-13 år                                          Linda Romlin/Patricia S

 

Torsdag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,15      Show/Disco/Jazz                   6-7 år                  nivå 2                 Elina Sjöberg, Tone , Freja

17,15-18,20      INSTÄLLD

18,20-19,25      Commercial jazz                         ungdom            nivå 3                Evelina Clarin

19,30-20,45      Commercial jazz                         t/v                       nivå 1               Evelina Clarin

Torsdag Kansliet Masergatan 18

16,30-17,15      INSTÄLLD

17,15-18,00      Show/Commercialjazz              7-9 år                  nivå 2                Felicia Hedin, Malin J

18,05-19,00      Show/Commercialjazz          10-13 år             nivå 1                 Felicia Hedin, Malin J

19,05-20,00      Show/Commercialjazz         10-13 år             nivå 2                 Felicia Hedin, Malin J

 

Fredag Dansstudion Målaregatan 5

16,30-17,15   Streetdance/HipHop                      7-9 år             nivå 2                 Emma Fontana/Mikaela  D

17,15-18,10      Streetdance/Hiphop                10-13 år             nivå 1 gr1           Emma Fontana/Mikaela D

18,15-19,10      Streetdance/Hiphop                10-13 år             nivå 2 gr1           Mikaela Dahlgren/ Emma F

19,15-20,10      Streetdance/Hiphop                10-13 år             nivå 3                 Mikaela Dahlgren/Emma F

Fredag Kansliet Målaregatan 18

16,45-17,40      Förb balett                                    10-13 år             nivå 1                 Irina Basova, Matilda

17,45-18,40      Förb balett                                    10-13 år             nivå 2                 Irina Basova, Matilda

18,45-19,15      Tåteknik                                         10-13 år                                          Irina Basova, Matilda

 

Lördag Dansstudion Målaregatan 5

10,00-10,45      Balettlek                                        3-4 år                                               Vanessa  Lindblom, Nastasia

10,45-11,30      Barnbalett                                     5-6 år                  nivå 1                   Vanessa Lindblom, Nastasia

11,35-12,20      Barnbalett                                     5-6 år                  nivå 2                   Vanessa Lindblom, Nastasia

13,00-14,30      Balett                                             t/v                       nivå 1+2              Irina Basova

14,30-15,00      Tåteknik                                         t/v                     nivå 1+2               Irina Basova

 

Söndag Dansstudion Målaregatan 5

10,00-10,45      Danslek                                          3-4 år                                              Elina Sjöberg, Linnea K, Elin B

10,45-11,30      Barndans                                       5-6 år                  nivå 1                  Elina Sjöberg,  Linnea K, Elin B

11,30-12,15      Barndans                                       5-6 år                  nivå 2                  Elina Sjöberg, Linnea K, Elin B

12,15-13,20      Feminine Vibe                             ungdom            nivå 1                     Victoria Nordgren

13,20-14,35      Feminine Vibe                            t/v                       nivå 1                    Victoria Nordgren

14,45-16,00      Feminine Vibe                             t/v                      nivå 2                   Victoria Nordgren

16,00-17,30      Feminine Vibe                             t/v                      nivå 3                   Victoria Nordgren

17,40-19,10      Feminin vibe                                 t/v                     nivå 4                   Victoria Nordgren

19,20-20,50      Street/HipHop                            t/v                     nivå 4                   Victoria Nordgren

Söndag Kansli Masergatan 18

14,30-15,25      Break/hiphop                              10-13år                                           Ludvig Jonsson

15,30-16,15      Break/Hiphop                             7-9 år                                               Ludvig Jonsson/Ingrid M

16,15-17,00      Streetdance/Hiphop                  7-9 år                 nivå 1                  Alina Parling, Sara J

17,05-18,00      Streetdance/Hiphop             10-13 år                nivå 1 gr 2          Alina Parling, Sara J

18,05-19,00     Streetdance/Hiphop             10-13 år                nivå 2 gr2           Alina Parling, Sara J

 

 

Föreningens telefon: 012-34 56 78
Föreningens epost: foreningen@kfum.se
Besöksadress Föreningsvägen 1, 123 45 Staden